Pressiteade

27.03.2020

Pered hakkavad suhete hoidmiseks saama nõuandeid veebi vahendusel

 

Nädalavahetusel alustavad paarisuhtekoolitajad Hannes Hermaküla ja Kaia Kapsta-Forrester esmakordselt veebipõhiseid interaktiivseid koolitusi, et aidata suhteraskustesse sattunud inimesi koroonakriisist tingitud liikumispiirangute ajal.

„Õpetame inimesi teadma ja tundma iseenda kriisikäitumist ja seda, kuidas see võib lähisuhteid mõjutada,“ selgitas  projekti juht Kaia Kapsta-Forrester. „Aitame vältida kaugemale ulatuvaid kahjustusi perede vaimses tervises, mis võivad viia suhete lagunemiseni või pikemas perspektiivis ka vaimse tervis häireteni.“

Koolitused toimuvad riigi poolt rahastatava Paarisuhte Rahulolu Edendav Programmi – PREP raames, pakkudes suhtekoolitusega “Minu suhe on minu kätes” ja PREP- Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programmiga lahendusi nii paaridele kui ka üksikutele.

„Oluline on, et inimesed suudaksid hoida omavahelisi suhteid ka kriisiolukorras tervetena ja toimivatena,“ lisas Kapsta-Forrester.

Veebikoolituste projekti veab Sotsiaalministeeriumi strateegiliseks partneriks valitud sihtasutus Väärtustades Elu (SAVE), kes kolib koroonakriisi tõttu kõikide oma teenustega veebi.

Partnerluses riigiga edendatakse projekte  „Laste ja perede heaolu tagavate teenuste koostööpakkumine” ja  “Lasterikast Eestis toetavate ja perede heaolu tagavate teenuste koostööpakkumine“

Tänavu 1. jaanuaril ja 1. veebruaril alanud projektide partnerid on: SA Väärtustades Elu, Eesti Naisteühenduste Ümarlaua SA, MTÜ Eesti Naiste Varjupaikade Liit, MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogramm, MTÜ Dialoog Laste Nimel, MTÜ Lepitajate Ühing, MTÜ Pro Familia, MTÜ Vaiter, MTÜ Hingekeel, MTÜ Unekool.

Projekti juhtpartneri Sihtasutuse Väärtustades Elu (www.save.ee) eesmärk on peredele kriisiga (sh raseduskriisiga) kaasnevaid probleeme ennetavate ja neid lahendavate tugiteenuste pakkumine, arendamine ja toetamine ning pereväärtuste edendamine.

Lisainformatsioon:

Kaia Kapsta-Forrester, SAVE juhatuse esimees

kaiakapstaforrester@save.ee , 56 460262