Nordic Hotel Forumis toimunud emadepäeva veebikonverentsil „Viimane õnnelik suhe“ rääkis näitleja ja lavastaja Maria Peterson, et ta on inimeste inimene, kuid keegi ei saa kedagi teist õnnelikuks teha.

„Kui sa paned vastutuse teisele inimesele, sa õnneni ei jõua,“ märkis Maria Peterson. „Ma olen olnud abielus 21 aastat, mul on kaks last ja nad on tulnud teisel teel. Mul on raskusi elutee jooksul palju ette tulnud. Ma tunnen enda väga rasketes olukordades ka tihti väga hästi. Ma olen raskuste ületamise järel olnud rõõmus. Ma pole materiaalseid asju kunagi väga hinnanud. Lapsena tegin kunagi nimekirja, materiaalsetest asjast ja siis kui ma mõned asjad sain, nägin, et see ei tee mind õnnelikumaks.“

Ma tahan teise inimesega kokku saada, millega seoses mul tekkib kõrgendatud õnne seisund,“ sõnas Maria Peterson. „Ma ei nõua kelleltki, et sa pead mind tegema rõõmsaks. Ma ei pea õnne püsivaks seisundiks, ma ei tea, kas see selliselt olemaski on. Mida rohkem on minu ümber rõõmu, seda rõõmsam olen ka mina. Õnn on laialivalguv, kuid kui tasane rõõm on minus olemas, siis on hästi. Tasane rõõm on see, kui me väga ei vaja nagu midagi. Õnn on tasadus.“

Veebikonverentsil võtsid sõna ühiskonnategelane Liia Hänni, majandusekspert Robert Kitt, näitleja Maria Peterson, doktor Karmen Joller, ajakirjanik Ingrid Veidenberg, maailmarändur Uku Randmaa ja tema abikaasa Maibi Randmaa, vaimulik Meego Remmel. Paneeldiskussioonis osalesid näitleja Tiina Mälberg, Rakvere linnapea Triin Varek, PREP-paarisuhtekoolitaja Matti Orav. Konverentsi modereeris Hannes Hermaküla.

Konverentsi korraldab SA Väärtustades Elu (www.save.ee), kelle eestvedamisel toimuvad emadepäeva ja isadepäeva konverentsid regulaarselt juba alates 2012. aastast.

Konverentsi toetab:  Pere Sihtkapital

Lisainfo:

Karmen Maikalu, psühholoog, konverentsi korraldusmeeskond

E-post: maikalu@gmail.com

Tel: 5242744

Kaia Kapsta-Forrester, SA Väärtustades Elu juhatuse esimees

E-post: kaia.kapsta@save.ee

Telefon: +372 56 460262